Pompy ciepła

Różne informacje o odżywianiu, żywieniowe ciekawostki, interesujące doniesienia naukowe, czyli to, co warto czytać i wiedzieć, będąc na diecie lub po prostu zdrowo się odżywiając.
Wuśko

Pompy ciepła

Post autor: Wuśko »

Słuchajcie, sprawy mają się tak, że w najbliższym czasie musimy wymienić piec, którym do tej pory ogrzewamy nasz dom, bo jest to niestety tak zwany kopciuch. Czy ktoś z Was interesował się tematem, czy mogę wymienić taki piec na pompę ciepła? Czytam właśnie o nich na stronie https://centrumrekuperacji.pl jak się sprawdza taka forma ogrzewania?
oskarek

Re: Pompy ciepła

Post autor: oskarek »

Wuśko pisze: 19 wrz 2021, 0:40 Słuchajcie, sprawy mają się tak, że w najbliższym czasie musimy wymienić piec, którym do tej pory ogrzewamy nasz dom, bo jest to niestety tak zwany kopciuch. Czy ktoś z Was interesował się tematem, czy mogę wymienić taki piec na pompę ciepła? Czytam właśnie o nich na stronie https://centrumrekuperacji.pl jak się sprawdza taka forma ogrzewania?
Czytałam sporo o pompach ciepła, ale faktem jest, że nie za bardzo wiem, jak do tego podejść. Co Waszym zdaniem powinnam wybrać i dlaczego? Jak rozwiązać te wszystkie problemy z piecem? Na pewno będę się zastanawiać, czy zbiornik to nie jest aby dobry pomysł. Myślę o zbiorniku hydroforowym.
Aleks

Re: Pompy ciepła

Post autor: Aleks »

Myślę, że najbezpieczniej jest zawsze kontaktować się z firmami, które zajmują się serwisem takich urządzeń. Wiedzą jak pompa ciepła być to poprawnie zamontowana, co powoduje, że pracuje nieprawidłowo i co trzeba zrobić, żeby to zmienić. Mogę zalecić Ci kontakt z Ventix Serwis z Jaworzna: https://www.ventixserwis.pl/pompa-ciepla-serwis/. Oni świadczą serwis instalacji sanitarnych, w tym m.in. także serwis pomp ciepła. Tak chyba będzie najbezpieczniej niż czytać informacje na niesprawdzonych stronach internetowych :)
polkaa

Re: Pompy ciepła

Post autor: polkaa »

A co przykładowo myślicie też o firmie https://duneko.pl ? Czy ktoś z was przykładowo z nimi miał już kontakt? Czy macie od nich pompy ciepła? Czy jesteście z nich zadowoleni? Tak pytam, ponieważ doszłam do wniosku, że też u siebie chcę wykonać taką instalacje i myślę, że jest to świetna opcja.
wojos09340

Re: Pompy ciepła

Post autor: wojos09340 »

To ekologiczne i jednocześnie bardzo wygodne rozwiązanie, na które warto sobie pozwolić.

__
https://rcut.pl/oferta/wiercenie-otworo ... zbrojonym/
Sławomir

Re: Pompy ciepła

Post autor: Sławomir »

Chciałbym Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę https://solarcon.pl/pompy-ciepla/konin , na której znajdziecie ofertę firmy Solarcon, która zajmuje się wszelkimi pracami związanymi z odnawialnymi zródłami energii. Jeżeli jesteście zainteresowani ich ofertą, to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.
margola

Re: Pompy ciepła

Post autor: margola »

Jak chodzi o takie aspekty, jak pompa ciepła na powietrze wentylacyjne to w tym kierunku w wielu kwestiach może was nakierować firma Stiebel Etron. Oni specjalizują się w tym zakresie i ogarniają również dofinansowania.
Maliniak

Re: Pompy ciepła

Post autor: Maliniak »

Równie ważnym czynnikiem jest estetyka i wpływ pompy ciepła na wygląd obiektu. W przypadku dużych budynków, gdzie pompa ciepła może być bardziej widoczna, warto wybrać model, który estetycznie komponuje się z architekturą. Przykłady estetycznie zaprojektowanych pomp ciepła znajdziesz na https://darlowo.info/index.php/83-bizne ... mercyjnego gdzie są to bardzo praktyczne porady.
nepa

Re: Pompy ciepła

Post autor: nepa »

Jeżeli chcesz ponosić mniejsze rachunki za energię, to owszem - pompa ciepła jest dobrym wyborem. Generalnie to przemawia za nią wiele zalet. Pamiętajcie jednak o tym, aby montażem zajęli się profesjonaliści w swoim fachu - to kluczowe! Zostawiam namiar na https://cncpompyciepla.pl/ i mam nadzieję, ze zapoznacie się z ich ofertą.
Rzep

Re: Pompy ciepła

Post autor: Rzep »

Pompy do szlamu muszą często radzić sobie z bardzo różnorodnymi medium, od lekkich zawiesin po ciężkie i gęste szlamy. W związku z tym, wybór pompy wymaga dokładnej analizy specyfikacji technicznych i możliwości pracy urządzenia w różnych warunkach. Informacje o tym, jak dopasować typ pompy do konkretnych wymagań aplikacyjnych, są dostępne na stronie https://bibiuti.pl/jaka-pompe-do-szlamu-wybrac/ oferując cenne wskazówki dotyczące optymalizacji procesów.
ODPOWIEDZ