Pompy ciepła

Różne informacje o odżywianiu, żywieniowe ciekawostki, interesujące doniesienia naukowe, czyli to, co warto czytać i wiedzieć, będąc na diecie lub po prostu zdrowo się odżywiając.
Wuśko

Pompy ciepła

Post autor: Wuśko »

Słuchajcie, sprawy mają się tak, że w najbliższym czasie musimy wymienić piec, którym do tej pory ogrzewamy nasz dom, bo jest to niestety tak zwany kopciuch. Czy ktoś z Was interesował się tematem, czy mogę wymienić taki piec na pompę ciepła? Czytam właśnie o nich na stronie https://centrumrekuperacji.pl jak się sprawdza taka forma ogrzewania?
oskarek

Re: Pompy ciepła

Post autor: oskarek »

Wuśko pisze: 19 wrz 2021, 0:40 Słuchajcie, sprawy mają się tak, że w najbliższym czasie musimy wymienić piec, którym do tej pory ogrzewamy nasz dom, bo jest to niestety tak zwany kopciuch. Czy ktoś z Was interesował się tematem, czy mogę wymienić taki piec na pompę ciepła? Czytam właśnie o nich na stronie https://centrumrekuperacji.pl jak się sprawdza taka forma ogrzewania?
Czytałam sporo o pompach ciepła, ale faktem jest, że nie za bardzo wiem, jak do tego podejść. Co Waszym zdaniem powinnam wybrać i dlaczego? Jak rozwiązać te wszystkie problemy z piecem? Na pewno będę się zastanawiać, czy zbiornik to nie jest aby dobry pomysł. Myślę o zbiorniku hydroforowym.

m us
Aleks

Re: Pompy ciepła

Post autor: Aleks »

Myślę, że najbezpieczniej jest zawsze kontaktować się z firmami, które zajmują się serwisem takich urządzeń. Wiedzą jak pompa ciepła być to poprawnie zamontowana, co powoduje, że pracuje nieprawidłowo i co trzeba zrobić, żeby to zmienić. Mogę zalecić Ci kontakt z Ventix Serwis z Jaworzna: https://www.ventixserwis.pl/pompa-ciepla-serwis/. Oni świadczą serwis instalacji sanitarnych, w tym m.in. także serwis pomp ciepła. Tak chyba będzie najbezpieczniej niż czytać informacje na niesprawdzonych stronach internetowych :)
ODPOWIEDZ