Dom - budowa

Różne informacje o odżywianiu, żywieniowe ciekawostki, interesujące doniesienia naukowe, czyli to, co warto czytać i wiedzieć, będąc na diecie lub po prostu zdrowo się odżywiając.
mavile

Dom - budowa

Post autor: mavile »

Witajcie, Zastanawiamy się nad budową domu i wybraliśmy wstępnie projekt od pracowni MG Projekt TO oczywiście Doskonały 2 w wariancie D https://www.mgprojekt.com.pl/doskonaly-2-wariant-d . I teraz nie wiemy, jak to się przełoży ogólnie na koszty budowy. Jakie domy lepiej stawiać ? Tylko nie piszcie, że z drewna, z tego rezygnujemy.
oskarek

Re: Dom - budowa

Post autor: oskarek »

No właśnie my nie budowaliśmy, bo by nas to za dużo wyniosło. Zdecydowaliśmy się na zakup i dziś koniecznie potrzebna nam jest dobra firma kominiarska . Nie, żebym miał na co narzekać, ale idzie zima, a ogrzewanie jest jakieś takie niespójne. Stąd wydaje mi się, że warto o tym pomyśleć i dowiedzieć się od specjalistów, co się dzieje i jak temu zaradzić. Pomożecie?
alicja321

Re: Dom - budowa

Post autor: alicja321 »

Jak budowa, to wiadomo - też różne narzędzia i sprzęty. A, że jest ich cała masa, to też warto dowiedzieć się jakie wybrać poszczególne elementy itd. Bo nawet Wybór tarczy do gresu może być niezwykle trudnym wyborem, ale jak człowiek sobie poczyta różne porady, to wie po co sięgnąć.
Menmon

Re: Dom - budowa

Post autor: Menmon »

Jak szukasz porządnego kotła to na pewno firma https://piecbud.net.pl/ jest godna polecenia, zajmują się też od razu montażem i też pomogą, dopasują jak potrzebujesz porady w tej sprawie
vitax

Re: Dom - budowa

Post autor: vitax »

Jeżeli poszukujesz ogrodzenia, które nie tylko spełni Twoje potrzeby, ale również będzie estetyczne i funkcjonalne, to oferta firmy Polbram jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Od prostych i praktycznych rozwiązań po bardziej wyrafinowane i eleganckie ogrodzenia
arturinio

Re: Dom - budowa

Post autor: arturinio »

Budując dom, to wiele aspektów trzeba wziąć pod uwagę. Ja przykładowo jestem na etapie wykonawstwa u siebie instalacji grzewczych itd. I tak zastanawiam się gdzie kupić do tego odpowiednie materiały, jak i węzły cieplne. W sieci znalazłem firmę Flamco Group i wydaje się być ok - może do nich warto byłoby się zgłosić.
Sławomir

Re: Dom - budowa

Post autor: Sławomir »

W moim przypadku skorzystałem z oferty polecanej mi przez kumpla firmy Świat Instalacji, która wykonała dla mnie kompleksowe sprawdzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej w domu, w tym m.in. naprawa bezinwazyjna uszkodzonej instalacji . Zdecydowanie mogę wam ich polecić.
adik332

Re: Dom - budowa

Post autor: adik332 »

Nie ukrywam, że budowa domu od zawsze była dla mnie dużym wyzwaniem, ale jednak takie plany się u nas pojawiły. Jak to u Was wygląda? Decydowaliście się od razu?

__
Przyczepki rowerowe
aleks22

Re: Dom - budowa

Post autor: aleks22 »

Na budowę trzeba się przygotować. Na początek formalności, a później oczywiście ekipa i zorganizowanie wszystkiego. Na szczęście efekty są potem zachwycające.

___
broker energetyczny
kamilla36

Re: Dom - budowa

Post autor: kamilla36 »

Trzeba przyznać, że budowa to dość skomplikowany proces i trzeba wiele różnych rzeczy zaplanować, rozplanować i poświęcić na to czas, ale satysfakcja jest spora po zakończeniu budowy.

__
broker energetyczny
mczay

Re: Dom - budowa

Post autor: mczay »

Na budowę trzeba się przygotować i trzeba przejść przez każdy proces. Niektóre mogą być czasochłonne. Ale satysfakcja jest spora po zakończeniu budowy.

__
Pieczątki Warszawa
fusia53

Re: Dom - budowa

Post autor: fusia53 »

Jeśli mówimy o budowie domu, to przede wszystkim trzeba przygotować się na koszty, a później jeszcze trzeba wziąć pod uwagę wszystkie formalności, ponieważ też jest ich całkiem sporo.

__
nowoczesne komody do salonu
kami3993

Re: Dom - budowa

Post autor: kami3993 »

Jak się do budowy przygotować? Najpierw projekt? Potem pozwolenie? Nie ukrywam, że te wszystkie kwestie mocno mnie interesują i chętnie sprawdzę od Was porady.

__
amano
Sławomir

Re: Dom - budowa

Post autor: Sławomir »

Zainteresowanym tematem naszej rozmowy mogę polecić sprawdzić stronę https://fotonlab.pl/ , na której znajdziecie ofertę firmy Fotonlab, która zajmuje się odnawialnymi zródłami energii. Jeżeli jesteście zainteresowani ich ofertą, to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.
ODPOWIEDZ